OtoSevdam.Com

Ford Focus ST 2006 Özellikleri Ve Resimleri

Ford Focus ST 2006 modifiye
İkinci nesil Focus ilk kez 2004 Paris otomobil Fuarında tanıtıldı ve spor versiyonu Focus ST 2006’da piyasaya çıktı.
ST’yi geliştiren Ford Team RS, yüksek performanslı ticari araçları geliştiren SVE (Special Vehicle Engineering) ve yarış otomobillerini geliştiren Ford Racing’in birleşmesiyle oluşan uzman bir gruptur.

Özel bir iş gücüyle üretilen ST serisi, adına yaraşır bir şekilde Ford’un yüksek performanslı çok özel bir cadde modelidir ve hem iç hem dış görünümü ne kadar az dikkat çekiyorsa, performans aksamları o kadar çok dikkat çekmektedir.

Motoru, yeni geliştirilmiş Duratec ST. 2.5 litre 5 silindirli DOHC içten soğutmak turboya sahip ve 225 BG güç, 319,4 Nm tork üreten motora, özenle hazırlanmış ayarlanabilir supap mekanizması eklendi.

Motor torkunu 1600 rpm ve 4000 rpm arasında üretiyor ve bu, araca inanılmaz bir sürülebilirlik kazandırıyor.
Aynı zamanda şasi de özenle üretilmiş. Performansı artırabilmek için süspansiyonun sıçrama oranı ve amortisman kuvveti en iyi şekilde ayarlanmış. Ön süspansiyona gövdenin dikliğini korumak için yeni destek eklenmiş. Frenler de daha geniş ve daha fazla fren diski kullanılarak geliştirilmiş.

Focus ST sadece görünüm açısından değil, diğer WRC makineleri gibi aynı zamanda performans açısından da spor otomobil adını hakediyor.

Ford Focus ST Resimleri

Yukarı