OtoSevdam.Com

Audi RS6 Avant 2008

2008-audi-rs6-avant-www.otosevdam.com (3)
2007 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda duyurulan RS6 Avant, çıkış noktası A6 Avant olarak aiınmtş ultra yüksek performans modelidir.
Audi AG nin ikincil firması olan quattro tarafından geliştirilmiştir. En can alıcı noktası tabi ki ultra yüksek özellikteki güç ünitesidir. Çift turbolu 5.2L V10 motoru, süper car sınıfı değerlere (580bg/649 nm) sahiptir. Bu motorla beslenen 6 vitesli tiptronic S ve quattro sistemi 21160 kg lik gövdeyi 0 dan 100 km ye sadece 4.6 saniyede ulaştırır. Sınırlamalarla birlikte maksimum 250 km/sa. Hızı vardır. Hatta eğer sınırlandırılmış olmasaydı 300 km/sa. hızı çok rahat görebilirdi.
Bu performansları verirken station wagon karakterinden de bir şey kaybetmemiştir. Bagaj kapasitesi 565L olup 1660L ye kadar (arka koltuklar yatırılınca) çıkabilir.
A6 ile farkları minimumda tutulmuştur. Dışta sadece birkaç amblemi ve egzoz borusunu içeren küçük farkları vardır. İçte, ön koltuklar spor hale getirilmiş ve dekorasyon panelinde karbon parçalar kullanılmıştır. Dünyanın en hızlı station wagonu olan bu otomobil ortalama bir spor araca tozunu yutturabilir. Kamu yollarında bu aracın tam potansiyelini göstermesi tamamen imkânsızdır. RS6 Avant, ihtiyacınızdan biraz fazlası olabilir çünkü spor otomobil performansıyla station wagon kullanışlılığını bünyesinde birleştirmiştir.

Yukarı