OtoSevdam.Com

Yeni Seat Toledo İnceleme Ve Tanıtım Videosu

2013-Seat-Toledo-2
2013 Seat Toledo

Spor otomobil satın almak isteyenler için oldukça ideal bir model olan 2013 Seat Toledo, iç dizaynından dış görünümüne kadar her alanda kendini ön plana çıkaran Seat’ın yeni modelidir. Araç tasarım olarak ibiza modeli ile kardeş bir görünüme sahip. Bu sayede rakip bir otomobil olmanın yerine kardeş bir araç olmayı tercih ediyor. Araçta yeni İbiza’da olanın aksine kıvrımlar fazla ön plana çıkmamıştır. Bunun yerine araçta keskin çizgiler verilerek yeni bir yüze kavuşması sağlandı. Aracın panjuru yukarı doğru genişleyerek öndeki büyük farlarla oldukça hoş bir uyum içine giriyor.2013 Seat Toledo da Panjurun altında bulunan tampon ızgarası da arcın estetik görünümünü sportif bir özellik katmaktadır. Tampon ızgarasının altındaki sis farları akşamları aracın rahat bir gezintiye çıkmasını sağlıyor. Aracın yüksek arka kısmı ve omuz çizgileri sürücülere sürüş esnasında güven veriyor. Otomobil bu sayede kendi sınıfındaki en iyi dizayna sahip. Bu da spor otomobil sürüş deneyimini en üst sıraya çıkarmak isteyen sürücüler için 2013 Seat Toledo’yu vazgeçilmez kılıyor. Aracın dış tasarımı ve iç tasarımı arasında ince bir uyum sağlanmıştır.

Aracın iç kısmındaki çizgiler ile aracın dış kısmında bulunan kıvrımlar yerine tercih edilen keskin çizgiler birbiriyle tam olarak uyumlu olarak düşünülmüştür. Aracın iç kısmında son derece klasik ve abartısız bir görünüm elde edilmeye çalışılmış. Aracın içinde siyah ve bej rengini uyum içinde görebilirsiniz. Ön konsolda bulunan sürücüler için özel olarak tasarlanmış dokunmatik ekran 2013 Seat Toledo’yu sınıfındaki rakip araçların önüne geçiriyor. Aracın içinde navigasyon ve yol bilgisayarına ek olarak USB girişi de bulmanız mümkündür. Bu sayede aracın içinde teknlojik yenilikleri fark etmeniz ve yaşamanızı sağlamak öne çıkarılmıştır. İç mekanda bulunan dokunmatik ekranlı konsol biraz karmaşaya neden olabilir. Ancak bu duruma zamanla alışabilirsiniz.

Aracın iç dizaynı ve dış görünümünden yeterince bahsettik. 2013 Seat Toledo, yol performansı ile sürüclerin beğenisini toplamayı başarmıştır. Araçta 1,6 motor dizel motor kullanılarak yakıt tüketimi azaltılmaya çalışılmıştır. Araç Avrupa ülkelerinde kullanılan en düşük yakıt tüketimi sunan binek araçlardan birisidir. 105 beygir çekiş gücüne ve 250 Nm tork gücüne sahiptir. Aracın bu kadar güçlü olması 100 kilometreye saniyede çıkmasını sağlıyor. Araçta bulunan yüksek tork etkisi siz düşük devirde araç kullansanız bile yakıt tüketimi 4,4 litreyi geçmiyor. 2013 Seat Toledo, sessiz bir sürüş deneyimi elde etmenizi sağlıyor. Bir dizel araçtan beklenenin üstünde sessizlik sağlayan yeni Toledo, düşük devirlerde oldukça sessiz bir biçimde yol alıyor. Araçta 5 ileri manuel şanzıman bulunmaktadır. Bu sayede şehir içinde araç kullanmayı sevenler için ideal bir araç dizayn edilmiştir. Aracın yumuşak süspansiyonu da şehir içinde araç kullanmayı seven sürücülere gayet zarif bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Yukarı