OtoSevdam.Com

Borusan BMW “İ3” Modelini Tanıtıyor

BMW i3 2014
Dünyaca ünlü Alamn otomotiv devi Bmw 2014 yılı içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak olan İ3’ün ön tanıtımını 29 kasım-8 aralık tarihleri arasında istanbulda yapıyor.

Daha ülkemize girişini yapmadan tanıtımlara başlayan Borusan otomotiv, Kanyon AVM önünde kurulan BMW i Teknoloji Üssünde otomobil tutkunlarını bilgilendiriyor. BMW i Teknoloji Üssü’nü ziyaret eden otomobil tutkunları, hem BMW i modelinin ana özelliği olan çevre dostu teknoloji ve geri dönüştürülebilir elementler hakkında ayrıntılı bilgilendirilirken, BMW i3’ü yakından tanıma fırsatı da bulabilecekler.

BMW i3, geride bıraktığımız günlerde başlayan seri üretim sonrası bazı Avrupa ülkelerinde ilk müşterilerine teslim edilmeye başlandı. Dünya genelinde şimdiden yüz binden fazla kişinin test sürüşü için müracaat ettiği ve tasarım olarak BMW markasının genel özelliklerini taşıyan çizgileri üzerinde barındıran BMW i3, aynı zamanda cüretkar çizgisel hatlarıyla da kendini gösteriyor.

170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0’dan 100 km/s mesafeyi 7.2 sn’de tamamlayan BMW i3, iki farklı menzile olanak sağlayan teknolojik alt yapısıyla da ön plana çıkıyor.

2014 Bmw İ3 Resimleri


BMW

2014 BMW i3 Frankfurtta Tanıtıldı

65. si düzenlenen Uluslararası Frankfurt otomobil fuarında ünlü Alman otomotiv devi BMW bir çok otomobil çeşidi ile adından en fazla söz ettiren markalardan bir tanesi olmayı başardı. Daha önceleri dünyanın değişik yerlerinde ön tanıtımı gerçekleşen BMW İ3 ün tanıtımı frankfurtta nihayet gerçekleşti.
Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda adından en fazla söz ettiren otomotiv teknolojisi hiç şüphesiz hibrit ve tamamen elektrikle çalışan otomobiller olacağı kesin. Bu bağlamda bu teknolojiye yatırımını 2007 den beri sürdüren BMW ve bu teknolojinin meyvesi olabilecek aracı ise İ3 biz otomobil severlerle buluştu.
Firmanın tamamen elektrikle çalışan ve tamamen lüks segmentte olacak olan aracı normal şehiriçi gündelik kullanımda ortalama 130 ile 160 kilometre yol kat edebilecek. 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlamasını 7.2 sn’de tamamlayan BMW İ3 iki farklı menzile imkan sağlayan teknolojik bütünlüğü ile kendini gösterebiliyor.

Yukarı