OtoSevdam.Com

2014 Bmw M5’in Genel Özellikleri Ve Resimleri

2014-bmw-m5-otosevdam.com (10)
Bmw M5 ünlü Alman otomobil firmasının 5 serisinde yer olan en sportif otomobilidir. Araç dünya da seri üretimi en hızlı olan dört kapılı otomobili özelliğini de taşımaktadır. 4400 cc lik bir motor hacmi bulunan otomobilde 560 beygirlik gücü motordan çift turbo sayesinde almaktayız. Bu özellikler sayesinde çok performanslı ve hızlı olmayı başarabilmiştir. Ayrıca otomobil gücünü yere 8 ileri double şanzımanla aktarmaktadır. Çift kavramalı bir şanzıman olmasıyla birlikte vites geçişlerinde hiçbir boşluk bulunmamakta ve vites geçişlerini çok hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Bu şanzıman sayesinde yakıt tüketimine de olumlu katkısı bulunmaktadır.
Bmw M5 100 kilometrelik mesafeyi tam olarak 4.6 saniyede alabilirken diğer 5 serisi modellere göre bazı görsel farklılıklar bünyesinde barındırmaktadır. Araca önden baktığımız vakit sis farlarının yerinde büyük hava girişleri konumlandırılmıştır. Bu hava girişleri sayesinde ön fren disklerinin soğutumu kolaylıkla sağlanmaktadır. Bmw M6 nın arka tamponuna baktığımız da ise 4 tane egzoz çıkışı bulunmaktadır. Bu özelliklerin yanında aracın ne kadar güçlü olduğunu görüntüsünden de anlayabilmekteyiz.
Bmw M5 de Mdrive modu bulunmaktadır. Bu mod sayesinde otomobili tek bir tuş yardımıyla tamamen sportif hale getirebiliyoruz. Bu tuş sayesinde otomobilin süspansiyon ayarları, gaz hassasiyeti, vites ve şanzıman oranlarında değişiklik gibi özellikleri aktif hale getirebiliyoruz.

2014 Bmw M5 Resimleri;

Yukarı