OtoSevdam.Com

2014 Chery Tiggo Genel Özellikleri Ve Fotoğrafları

Chery Tiggo 2014 (7)

İtalyan tasarımı ve Alman teknolojisinin bir araya geldiği CheryTiggo 2014, güçlü yapısı ve kendine özgü duruşu ile kısa sürede herkesin tutkunu haline gelecek. CheryTiggo modern ve güçlü çizgileri ile stil sahibi kişiler için özel olarak tasarlandı. Uygun fiyata bu tarzda bir araç sahibi olamayacağınızı düşünüyorsanız henüz Tiggo ile tanışmamışsınız demektir.

Güçlü bir yapıya sahip olan CheryTiggo, 3 farklı motor seçeneği ile tüketicilere sunuluyor. 1,6 lt motor hacmine sahip olan MT DOHC 19 supap sıralı 4 silindirli motor ve MT Supercharger 16 supap sıralı ve 4 silindirli motorları ile olağan üstü bir güç üretiyor. Motorun ürettiği güçler ise 119 hp ve 150 hp. CheryTiggo 2014 modelinde kullanılan diğer bir motor seçeneği ise 2.0 lt hacimli AT DOHC 16 supap sıralı 4 silindirli motor. Bu motorun ürettiği güç ise 136 hp. Motorların bu gücünden kaynaklanan azami hızlar ise sırası ile 160 km/h, 175 km/h ve 170 km/h.

57 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan Tiggo 10 kilometrede ortalama 7.6 litre yakıt tüketiyor. Bu oranlar şehir içi ve şehir dışı tüketimlerin ortalaması olarak hesaplanmıştır. Araçların motor gücü arttıkça da tükettikleri yakıtlarda artmaktadır. Ancak ürettikleri güçler ve tükettikleri yakıtlar göz önüne alındığı zaman kendi sınıfında ekonomik bir seviyededir.

CheryTiggo 2014 modelinde güvenlik önlemleri en üst seviyede tutuluyor. Ön ve arkada bulunan darbe emiciler bir kaza anında otomobil içerisindekilerin daha az hasar almalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra yanlarda bulunan koruyucular sayesinde de araç darbelere karşı daha dayanıklı bir hale geliyor.

Yüksek güç üreten birçok araçta karşılaşılan yol tutuşu ve direksiyon hâkimiyeti sorunu CheryTiggo modelinde bulunmuyor. Yüksek hızda bile aracınız ile keskin virajları rahat bir şekilde dönebilmenizi sağlayan geliştirilmiş süspansiyonlar size daha konforlu bir sürüş keyfi sunuyor.

4×4 şeklinde tasarlanmış olan aracın performansı hem dağlık alanda hem de düz ovada kendisini belli ediyor. Sizde bu araç ile dağları dize getirecek ve gidilmesi zor yerlere daha kolay ulaşacaksınız.

2014 Chery Tiggo Resimleri

Yukarı