OtoSevdam.Com

2014 Chevrolet Cruze Sedan Genel Özellikleri Ve Fotoğrafları

2014 Chevrolet Cruze RS

Şık dış ve ferah iç tasarımı ile ChevroletCruze Sedan 2014 tüm beklentileri karşılıyor. Aracın aerodinamik dış tasarımı bakanları kendisine hayran bırakıyor. Ön fardan başlayan keskin çizgiler arka stop ışıklarına kadar uzanıyor. Bu da Chovrolet Cruze Sedan modeline farklı bir görünüm kazandırıyor. Bunun yanı sıra iç tasarımda yapılan yenilikler sayesinde aracın içinin daha ferah ve kullanışlı olması sağlanıyor. Özellikle birçok farklı saklama bölmesi sayesinde istediğiniz eşyaları daha rahat bir şekilde saklayabiliyorsunuz.

İç tasarımda yapılan değişikliklerden bir tanesi de orta konsolda bulunan 7 inçlik dokunmatik ekran. Geliştirilen bu ekran sayesinde akıllı telefonlarınıza bağlanarak müziklerinizi dinleyebiliyor ve resimlerinize göz atabiliyorsunuz.

ChevroletCruze Sedan 2014, 117 PS’lik güç üreten 4 silindirli ve 1598 cc hacmine sahip olan bir motor kullanıyor. Bu motor sayesinde uzun mesafeleri çok kısa sürede kat edebiliyorsunuz. Motordan çıkan güç sayesinde yola aktarılan hız saatte 190 km/h. Bu hızı kontrol etmek içinse aracın süspansiyonları ve yol tutuşu üstün teknoloji kullanılarak daha da geliştiriliyor. Bu sayede de keskin virajlar daha rahat dönülebiliyor.

1598 cc’lik bir motora sahip olan Chevrolet Cruze Sedan ürettiği güç yüzünden fazla yakması beklenirken kullanılan teknolojiler sayesinde yakıt tüketimi konusunda sürücüsüne beklediğinden çok daha fazlasını veriyor. Aracın şehir için yakıt tüketimi 100 km’de sadece 9.4 litre. Bu oran şehirler arası yolculukta ise 5.4 litreye düşüyor. Chevrolet Cruze Sedan, bu oranlar ile kendi sınıfındaki birçok aracı geride bırakmayı başarıyor. Özellikle düşük yakıt tüketimi sayesinde dolu bir depo ile 1200 kilometrelik bir yol gidilebiliyor. Bu da ekonomik açıdan büyük katkı sağlamaktadır.

ChevroletCruze Sedan 2014 modeli güvenliği ile sürücüsüne en konforlu ve en güvenli sürüş deneyimi yaşatıyor. EuroNCAP’ta alınan 5 yıldızda bunun bir göstergesi. Ön ve arka kısımda bulunan darbe emme özellikleri sayesinde kaza anında oluşan darbeler en aza indirgenerek yolcuların kazadan en az hasarı alması sağlanıyor. Bunun yanı sıra aracın çeşitli yerlerinde kullanılan hava yastıkları sayesinde de darbelerin şiddetleri daha da azaltılıyor.

2014 Chevrolet Cruze Sedan Resimleri

Yukarı