OtoSevdam.Com

2014 Fiat 500 İnceleme Ve Tanıtım Yazısı

fiat-500-resimleri-www.otosevdam.com (3)
2014 Fiat 500
Fiat’ın küçük sınıf modelinde sunduğu aracı 2014 Fiat 500 piyasalarda yerini aldı. Küçük olmasına rağmen konforlu ve etkili bir sürüş olanağı sunan araç otomobil severlerin ilgisini çekmeyi başarmakta. Aracın ön tarafı geniş bir görüş alanı sunmakta, bu sayede ferahlatıcı bir sürüş zevki yaşatmakta. Sınıfının en büyük cam tavanına sahip olan 2014 Fiat 500, bu sayede rakiplerine karşı bir avantaj elde etmektedir. Ayrıca bu küçük otomobil yine sınıfının en büyük bagaj hacmine de sahiptir. Tatile gitmek isteyen araç sahipleri bu büyük bagaj sayesinde hiçbir eşyalarını geride bırakmak zorunda kalmayacaklardır. Aracı tasarlayan mühendisler her kesimden kullanıcılarını düşünerek bu tür özellikleri aracın bünyesine katmışlardır. Fakat araçta geliştirilmesi ve arttırılması gereken bazı özellikler de yer almakta.
Kişisel bir otomobil olması için çalışan araç tasarımcıları, 9 ayrı renk seçeneği, 3 adet cam tavan seçeneği, 17 ,nç büyüklüğe sahip alaşım jantlar sunmaktadırlar. Keskin hatlar yerine daha yuvarlak ve kavisli hatlarla dizayn edilen araç bu sayede daha sempatik durmakta. 2014 Fiat 500’ün içerisine girdiğinizde ne kadar kaliteli bir işçilik yapıldığını daha iyi anlamaktasınız. İçeride yolcular da sürücü de çok rahat bir hareket alanı ile karşılaşmakta. Aracın sürücü koltuğuna oturduğunuzda gösterge panellerini çok rahat bir şekilde görebilmekte ve araca çok kolay bir şekilde kumanda edebilmektesiniz. Aracın orta konsolunda bulunan dokunmatik ekran sayesinde pek çok işlevi yerine getirmek mümkün. İç mekanının dizaynı ile kullanıcılarına genç bir ruh hissettiren araç, çift renge sahip döşemeleriyle ilgi çekmekte.
Fiat şirketi son zamanlarda küçük motorlar üzerinde pek çok ar-ge çalışması yapmış ve bunun meyvelerini de toplamaya başlamıştır. Bu motorlar hem yakıt dostu hem de çevre dostudur. 2014 Fiat 500’de de kullanılan bu motorlar müşterilerinin ekonomisini düşünülerek üretilmiş bir motor ve yakıt tüketimi çok ideal seviyelerde. Araçlarını oldukça geliştirmeyi başaran Fiat şirketi, araçları büyüttükçe motorları aynı seviyelerde bırakmakta bu da araçtan beklenen verimin yeteri kadar alınamamasına neden olmaktadır. Fakat motorlarını da geliştirmeye başlamasıyla birlikte bu sorun yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlamıştır.

Yukarı