OtoSevdam.Com

2014 Fiat Punto İnceleme Ve Tanıtım Filmi

2014-Fiat-Grande-Punto-www.otosevdam.com (3)
Daha önceleri Grande Punto ile tanıdığımız, daha sonradan ise çok ufak bir değişiklikle Punto Evo’ya çevirilen araç son modeliyle sadece Punto’ya döndü. Sadece dış makyajıyla değil yenilenen iç mekanıyla da değişim gösteren 2013 Fiat Punto, piyasadaki diğer rakiplerinin önüne tecrübesiyle geçmek niyetinde. Piyasadaki rekabette Punto’nun en iddialı olduğu nokta ise 1.3 litrelik dizel motoru. Oldukça başarılı olan bu dizel motor, manuel şanzımanlı olarak 75 beygir gücüne sahip iken Dualogic yani diğer adıyla otomotikleştirilmiş şanzımanlı modellerde ise 95 beygir gücüne sahip.
2013 Fiat Punto’nun ilk piyasaya sürüldüğü 2005 yılı için düşündüğümüzde tasarımı oldukça iyidi. Ancak artık insanlar yavaş yavaş bu tasarıma aşina olmaya başladı ve araç bu yüzden çok yaşlı gözükmeye başladı. Her ne kadar 2 kere makyaj geçirmiş olsa da tam olarak bir yenileşme fark edilmeyen araçta 7-8 yıl önceki tasarımların izleri halen durmakta. 2013 Fiat Punto son makyajın ardından daha canlı renklerle tercih edilebiliyor ve bu durum da otomobilin daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. 2013 Fiat Punto 4065 mm uzunluğa sahip ve bu sayede sınıfının en uzun aracı. Büyük boyutlarının olmasına rağmen 275 litrelik bagaj hacmi sunan otomobil bu konuda diğer rakiplerinden pek de iyi sayılmaz.
İlk modelleriyle iç mekanı hakkında oldukça olumsuz yorum alan firma yaptığı ilk makyajında bu durumu düzeltmek için çalışmalar yaptı. Daha sonra Punto Evo ile birlikte aracın ön konsolu tamamen değiştirildi. Bu sayede daha kaliteli duran ön konsol 2013 Fiat Punto’ya aynen taşınmış gözüküyor. İç kısımlarda kullanılan malzemelerin kalitesi de araç kullanıcılarına oldukça yeterli kalitede. Özellikle ses sisteminde bulunan piyano siyahı yapısı orta konsolun daha canlı bir hale gelmesini sağlamış.
Fiat’ın en büyük devrimlerinden biri olan motoru test ettiğimiz araçta performanstan daha çok ekonomiye odaklı bir yapıya sahipti. 75 beygirlik güce sahip olan bu dizel motor 190 Nm’lik bir maksimum torka çıkabiliyordu. 5 kademeli olarak değişen manuel şanjımanla birleştirilmiş olan motora alışmak ilk başlarda biraz zor olsa da zamanla alışılıyor. 2013 Fiat Punto 100 kilometrede 5 litrenin altına çok rahat inebilen bir araç. Ayrıca araç 100 kilometreye 13.6 sniyede çıkabilmekte. Araçtaki en yüksek hız ise 165 kilometre.
2014 Fiat Punto Tanıtım Filmi;

Yukarı