OtoSevdam.Com

2014 Ford S-Max Genel Özellikleri

2014 Ford S-Max

Son zamanlarda ön plana çıkan otomobil firmalarından biriside Ford’tur. Ford her zaman yaptığı otomobil modelleri ile müşterilerini memnun etmektedir. 2014 senesine hızlı bir giriş yapan Ford yeni çıkardığı pek çok otomobil modeliyle şimdiden konuşulmaya başladı. 2014 Ford S-Max şu sıralar oldukça çok konuşulan bir araç modeli olarak karşımıza çıkıyor. Araba MPV türüne ait bir araçtır. Araba hem teknik özellikleri ile hem de görsel özellikleri ile kullanıcılarını memnun edebilecek kalitede bir araçtır. Bu nedenle birçok insanın şimdiden listesine girmiştir. Arabasını değiştirmeyi düşünen insanlar için oldukça kullanışlı olabilecek bir araçtır. 2014 Ford S-Max Genel Özellikleri oldukça beğenilmektedir.

2014 Ford S-Max Genel Özellikleri ile ilgili ilk söylenecek söz aracın pek çok açıdan insanları tatmin edebilmesidir. Kısaca teknik özelliklerinden bahsedelim. Aracın yakıt türü dizeldir. Yani çok daha az yakıt harcamaktadır ki bu özellik çoğu sürücünün hoşuna gitmektedir. Aracın 2 modeli vardır. Birisi 1.6L Duratorq TDCI 163PS, diğeri ise 2.0L Duratorq TDCI 163PS’tir. Aracın emisyon seviyesi Euro V’tir. Şanzıman olarak modele göre 6 ileri manuel ya da 6 ileri Powershift otomatik olarak değişmektedir. 1.6L modeli saatte 6,2 L yakıt tüketirken, 2.0L modeli 7,4 L yakıt tüketir. 1,6L modeli maksimum saatte 180 km hız yapabilirken, 2.0L modeli saatte 202 km yapabilmektedir. İki modelinde yakıt kapasitesi 70 L’dir.

2014 Ford S-Max Genel Özellikleri birçok müşterinin aracı almasında etkili olmuştur. Aracın görsel tasarımdan bahsedecek olursak ilk olarak dış tasarımı göze çarpmaktadır. Mücevher şeklinde düzenlenmiş olan ön farlar insanların oldukça beğenisi kazanmıştır. Arka taraf ise yuvarlatılarak oldukça estetik bir görünüş sağlanmıştır. Araç oldukça sportif bir görünüşe sahiptir. Bu nedenle hem gençler hem de yetişkin insanlar için oldukça ideal bir araçtır. İç tasarımda ise 7 koltuk bulunmaktadır. Aracın içerisi çok güzel bir şekilde ayarlanmıştır. Bu yüzdende insanlar çok rahat bir şekilde yolculuk yapabilir. Kısacası Ford S-Max pek çok özelliği ile kullanıcılarını etkilemeyi başaran oldukça beğenilen otomobillerden birisidir.

Yukarı