OtoSevdam.Com

2014 Ford Transit Connect İnceleme Ve Tanıtım Filmi

2014-ford-transit-connect-resimleri-www.otosevdam.com (2)
2014 Ford Transit Connect

Ülkemizde ticari araç arayan kişilerin ilk tercihleri şu ana kadar hep Ford Transit olmuştur. Bu ilgiye layık olmak isteyen firma 2014 Ford Transit Connect özelliklerini daha da geliştirerek ve yenileşerek bu piyasada liderliği elinden bırakmak istememektedir. Ülkemizde Otosan’ın 2003 yılından beri Kocaeli fabrikasında üretilmeye başlanan araç hafif ticari araç modelidir. Transit Connect almak isteyen müşteriler için iki adet seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bunlar Van ve Kombi olarak iki karoserdir. Daha önceki Transit Connect’lerde 1.8 Zetec benzinli ve 1.8 Duratorg TDDİ 75 PS, 1.8 TDCİ 90 PS dizel motorlar vardı. 2007 yılına gelindiğinde araç üzerinde birçok değişiklik yapıldı ve 110 PS gücüne sahip 1.8 Duratorg TDCİ Common-Rail dizel motor eklendi. Transit Connect’in en çok donanımının bulunduğu versiyonu Kombi seçeneğinde blunan GLX versiyonundadır. 1.8 Duratorg TDCİ 110 PS motora sahip olan GLX versiyonu opsiyonel olarak da çekiş kontrol sistemi, ABS, Klima gibi seçeneklerle sunulmaktadır. Dünya üzerinde sadece Türkiye’de üretilen otomobil olma özelliği taşıyan 2014 Ford Transit Connect, ABD için üretilen modellerine özgü özellikler de barındırmaktadır.
2014 Ford Transit Connect’e genel olarak bir göz attığımızda aracın kullanım kolaylığı açısından ince elenip sık dokunduğunu görmekteyiz. Araç tasarımcıları sürücünün ve yolcunun konfor seviyesinin yükseltilmesi için de ellerinden gelen her şeyi yapmışlar. Araç içinde bulunan pratik saklama bölmeleri ile pek çok eşyanızı yerleştirme olanağına sahipsinizdir. Ayrıca taşıdığı malzemelerin dışarıdan görülmesini istemeyen araç sahipleri de düşünülmüş ve bagaj bölmesinde kullanabileceğiniz sürgülü bagaj örtüsü eklenmiştir. Aracın içindeki tüm koltuklarda daha güvenli bir yolculuk deneyimi yaşayabilmeniz için kafalıklar bulunmaktadır. Ayrıca koltuklar bulundurdukları sistemlerle öne ve arkaya doğru ayarlanabilir bir şekilde araca monte edilmiştir.
Üstün bir yol tutuşa sahip olan 2014 Ford Transit Connect, bu yol tutuşu üstün sürüş özellikleri ve dayanıklılığıyla da birleştirmeyi başaran bir hafif ticari araçtır. Modern bir tasarım anlayışıyla dizayn edilen araç dışarıdan hemen göze çarpmaktadır. Aracın yeniden düzenlenen ön konsolu ve müzik sistemleri ile yeni sahiplerinin oldukça beğenisini alacak gibi duruyor.

Yukarı