OtoSevdam.Com

2014 Ford Transit İnceleme Ve Tanıtım Yazısı

2014-Ford-Transit-www.otosevdam.com (5)
2014 Ford Transit
Ülkemizde ticari araç almak isteyenlerin en çok tercih etiği modellerin başında gelmektedir Ford Transit. Türkiye’deki bu satış başarısını yeni çıkaracağı araçlarda da devam ettirmek isteyen şirket bu konuda çok gelişmiş ar-ge çalışmaları yapmasıyla bilinmektedir. Ticari araç seçerken yapılacak tercihler sahip olduğunuz işin verimliliğini, üretkenliğini ve karlılığını doğrudan etkileyecekti. Bu yüzden yapılacak seçim, belki de gelecekteki iş hayatınızda önemli bir yer tutacaktır. İşte Ford Transit 2014’ ler de bu sebepten ötürü daha da geliştirilmiş ve yenilenmiştir. Yepyeni bir motor ile müşterilerinin karşısına çıkacak olan 2014 Ford Transit’ler bulundurdukları yepyeni teknolojiler ile ticari araç sahibi olmak isteyenlerin hayalindeki araç konumundadır. Bu yeni teknolojileri sayesinde %17’lere varan bir yakıt tasarrufu sağlayan araçlar bulundurdukları Global Duratorg motorları ile hem daha ekonomik hem daha çevreci hem de daha teknolojik bir hal almayı başarmışlardır.
Arkadan, önden ve AWD (Dört Çeker) modelleri bulunan araçta standart olarak 6 ileri düz şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzıman sayesinde geniş devir aralığı kullanımı sağlayan ara. Sürüş konforuyla da rakiplerini açık ara geride bırakmaktadır. Özellikle yüksek hızlarda 6 ileri şanzıman olmasından dolayı yakıt tasarrufunda çok büyük iyileştirmeler yaşanmaktadır. 2014 Ford Transit’in önden ve arkadan çekişli motorlarının silindir hacimleri 2.2 litredir. Bu motorların sıkıştırma oranları sayesinde motordan elde edilecek güç, emisyon ve yakıt tüketimi en ideal seviyelere çıkmaktadır. Yeni Global Duratorg motorları sayesinde 2014 Ford Transitlerde motordan çekilen güç azaltılarak Transit’in toplam veriminde artış yaşanmaktadır. Bu sayede aracın yakıt tüketiminde sınırları zorlayan değerler görmek mümkündür.
2014 Ford Transit’te opsiyonel olarak sunulan hız sınırlandırıcı ve Start/Stop özellikleri sayesinde şehir içi kullanımlar artık bir bela olmaktan çıktı. Bu özellikler sayesinde hem daha çevreci hem de daha az yakıt tüketen araçlar ticari araç kullanıcıları için en ekonomik araç olma ünvanını da elde edecek gibi gözüyor. Ayrıca araç sürücülerinin isteğine bağlı olarak ECO tuşuna basarak Start/Stop özelliğini ve hız sınırlandırıcı özelliği devre dışı bırakmak da mümkün.

Yukarı