OtoSevdam.Com

2014 GEELY Emgrand EC7 Genel Özellikleri Ve Resimleri

2014 GEELY Emgrand EC7
Bir Çin otomobil markası olan Geely, ilk başlarda çok fazla tutulan bir araç olmasa da Volvo’yu satın almalarından sonra büyük bir patlama yapmaya hazırlanıyorlar. Özellikle son yıllarda ürettikleri araçların kalitesi ve güvenilirliği de bunu gösteriyor. GEELY Emgrand EC7 2014 modeli de bu araçlardan bir tanesi.

Türkiye’de satış oranlarını artırmak isteyen Geely daha çok sedan araç üretiyor. Bir sedan modeli olan GEELY Emgrand EC7 2014 ilk bakıldığında Çin markası olduğu için akıllarda soru işareti bırakıyor. Ancak zamanla bu düşünce değişmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre Geely markası iç güvenlik konusunda birçok ünlü markayı geride bırakıyor. Bu da aracın bir kazada ne kadar güvenli olduğunu gösteriyor.

GEELY Emgrand EC7 2014 modelinde 4 silindirli ve 106 HP’lik güç üreten bir motor bulunuyor. Motor şehir için kullanımlar için son derece uygun. Gerek kalkışlarda gerekse de hızlanmalarda herhangi bir sorun çıkartmıyor. Yaşanan tek sorun aracın debriyajından dolayı ilk kalkışında yaşanan gecikme. Bunun dışında motorun herhangi bir eksisi yok.

GEELY Emgrand EC7 2014 modeli 1280 kg’lık bir ağırlığa sahip. Motor gücü düşünüldüğü zaman ağırlığa motorun yetersiz kalacağı düşünülüyor ancak durum bundan tamamen farklı. Araç ilerleme konusunda hiçbir sıkıtı ve zorlanma yaşamıyor.

GEELY Emgrand EC7 2014 modelinde 53 litrelik bir yakıt deposu kullanılmış. Aracın gerek şehir içi gerekse de şehir dışı ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 9.7 litre. Bu depo ile de 500 km’lik bir yolu çok rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz.

GEELY Emgrand EC7 2014 modelinin en büyük eksisi direksiyonu. Direksiyon oyuncak arabaların direksiyonu gibi tasarlanmış ve bu da kontrol konusunda büyük sıkıntı yaşatıyor. Arabayı yoldan çıkarttığınız zaman tekrar yola sokabilmeniz için ekstra bir güç harcamanız gerekiyor.

GEELY Emgrand EC7 2014 modelinde dış tasarım her ne kadar başarılı olsa da aynısı iç tasarım için söylenemez. Gerçi aracın fiyatına göre iç tasarımı da normal. Ancak ön koltuk arkaya kaydırıldığı zaman arkadaki yaşam alanı çok daralıyor. Bu da arkadaki yolcu için bazen sorun teşkil edebiliyor.

2014 GEELY Emgrand EC7 Fotoğrafları

Yukarı