OtoSevdam.Com

GEELY FC 2014 Genel Özellikleri

480x360-1374946876-30590236187-01

Otomotiv sektörüne 1986 yılında katılan ancak ülkemizde aradığını bulamayan Geely markası, Volvo’yu satın aldıktan sonra tüm düşünceleri değiştirmeyi başardı. Markanın araçlarının güvenliği Volvo’nun da satın alınmasıyla beraber daha da artacağa benziyor.

GEELY FC 2014 modeli bu yıl piyasaya sürülen Geely modellerinden bir tanesi. Aracın dış tasarımı ve iç tasarımı eskiye göre büyük değişiklikler gösteriyor. Eskiden araçlarda konfora çok fazla önem verilmezdi. Ancak GEELY FC 2014 modelinde bu düşünce değiştiriliyor. Araçta ilk göze çarpanda dış tasarım oluyor. Dış tasarım ince ve keskin çizgilerden oluşuyor. Bu da araca ayrı bir hava katmaya yetiyor. Ancak üst sıralara çıkmak istiyorsa bu konuda kendisini biraz daha geliştirmeli.

İç tasarım yine dış tasarım kadar başarılı. Ancak göze çarpan eksikliklerde söz konusu. Örneğin, direksiyonun yatırılması sonrasında şoför koltuğu arkaya kaydırıldığı zaman arka oturma hacmi azalıyor. Bu da arkadaki bireyler için sıkıntı oluşturabiliyor. Bunun dışında ise göze çarpan çok büyük eksiklik yok.

GEELY FC 2014 modelinde 4 silindirli 105 HP’lik güç üreten bir motor bulunuyor. Bu güç gerek şehir içi gerekse de şehir dışı kullanımlarda yeterli kalıyor. Motorun ürettiği güçten kaynaklanan azami hız ise 185 km/h. Ayrıca araç 0 km/h’den 100 km/h’lik hıza 12.5 saniyede çıkıyor. Bu da ani kalkışlar için yeterli gibi görünüyor.

GEELY FC 2014 modeli yakıt tüketimi konusunda da standartlar çevresinde. Araç şehir içinde 100 km’de 9,7 litre yakıt tüketiyor. Ancak şehir dışında ise bu oran 6,2 litreye düşüyor. Aracın 50 litrelik bir deposu olduğunu düşünecek olursak bu uzun mesafe için yeterli duruyor. Ancak hız daha da artırılacak olursa bu durumda yakıt tüketimi de giderek artıyor. GEELY FC 2014 modelinin bagaj hacmi 558 litre. Bu da uzun seyahatlerde eşya taşıma konusunda size yardımcı oluyor.

İlk bakıldığında bir Çin markası olduğu için GEELY FC 2014 modeli akıllarda soru işareti bırakıyor olsa da aslında durumun bundan daha farklı olduğu anlaşılıyor. Özellikle Volvo ile birleşmelerinden sonra bu durum daha da değişeceğe benziyor.

Yukarı