OtoSevdam.Com

2014 Hyundai Accent Blue İnceleme Ve Tanıtım Videosu

hyundai-accent-blue-resimleri-www.otosevdam.com (2)
2014 Hyundai Accent Blue

1976 yılında Pony ismiyle üretilmeye başlanan ve şu ana kadar dünya üzerinde en çok satılan Hyundai modeli olan Accent son nesliyle Accent Blue adını almıştır. İlk olarak 2005 yılında çalışmalara başlanan araç için 180 milyon dolarlık bir yatırım ve 5 yıl süren bir ar-ge çalışması yapılmıştır. Bu çalışmalar sonucunda seri üretime geçen firma modern bir otomobil üretmiş ve bu da dünya üzerinde oldukça popüler olmuştur. Modern dizaynı, kaliteli işçiliği, düşük yakıt tüketimi ve üstün performans özellikleriyle daha önceki Accent modellerinin yakaladığı başarıyı daha ileri bir düzeye taşımak isteyen 2014 Hyundai Accent Blue, Türkiye piyasalarında da satışa çıktı.
Hyundai’nin İzmit fabrikasında satılacak olan 2014 Hyundai Accent Blue, ilk önce 109 PS güç üreten 1.4 litrelik benzinli motor seçeneği ile ithal edilecek. 5 ileri manuel ve 4 kademeli otomotik şanzıman seçeneklerine sahip olan bu motor, Mode ve Prime gibi iki ayrı donanım seviyesine sahip. Yılın ikinci yarısında ise piyasalara 128 PS gücünde 1.6 litrelik dizel motor seçeneği de sunulmaya başlanmıştır.
Dinamik, şık ve sofistike bir görünüme sahip olan 2014 Hyundai Accent Blue, bu sayede akıcı bir tasarıma sahip olmasıyla bütün gözleri üzerinde toplamayı başarıyor. Özellikle genç kullanıcılarını kompakt sedan gövdesiyle etkileyen araç tasarımcıları ilham kaynakları olarak doğadaki uyumu dikkate aldıklarını belirtmekte. Bu durumun ana nedeni olarak da 2014 Hyundai Accent Blue’nun iç ve dış tasarımına damgasını vuran sadelik anlayışı yer almakta. Aracın ön konsolu sürücülerine denge hissini tamamen yaşatırken, iç mekanda kullanılan gösterge paneli, canlı siyah ve metalik renkler ile otomobile daha yenilikçi ve teknolojik bir görünüm katmayı başarıyor.
2014 Hyundai Accent Blue, 2570 mm’lik bir dingil mesafesine sahip ve iz açıklığı da 1112 mm. Yüksekliğin 13 mm azaltıldığı araçta aerodinamik olarak oldukça ileri iyileştirmeler yaşanmış. Bu durum da yakıt tüketimine olumlu etkiler göstermekte. Bu ölçüler sayesinde ön ve arkadaki yolcular daha geniş bir yaşam alanına sahip oluyorlar. 465 litrelik bagaj hacmi bulunan araç sınıfında bu konuda liderliği elinde bulunduruyor.

Yukarı