OtoSevdam.Com

2014 Hyundai İX20 Genel Özellikleri Ve Fotoğrafları

Arabalardaki değişimler hızla artıyor. İnsanlar artık çok daha gösterişli ve konforlu arabalara binebiliyor. İnsanların artık arabalardan bekledikleri özelliklerde değişti. Eskiden sadece kullanışlı olmasına dikkat edenler artık gösterişli olmasına da dikkat ediyor. Dolayısı ile otomobil firmaları bu konuda daha fazla araştırma yaparak yeni modeller tasarlıyorlar. Hyundai bu konuda oldukça ileri teknoloji kullanan otomobil üreticilerinden birisi olarak insanlara oldukça kaliteli otomobillerle hizmet veriyor. Hyundai İX20 modeli de bu konuda oldukça iyi bir örnek oluyor. Çünkü bu model pek çok özelliği ile insanları kendine çekebiliyor. 2014 Hyundai İX20 Genel Özellikleri ile ilgili oldukça fazla olumlu yorum alınıyor. Buradan da otomobilin oldukça iyi iş çıkardığını anlamak mümkün oluyor.

2014 Hyundai İX20 Genel Özellikleri arasında ön plana çıkan ana konulardan bir tanesi aracın çevre dostu olduğudur. Bu konuda Hyundai oldukça iyi çalışmalar yaparak insanların çok daha sağlıklı bir ortamda araç kullanabilmesi için İX20 modelini piyasaya sürmüştür. Bu model oldukça çevre dostudur. Öyle ki LCA’dan da çevre sertifikasyonu almıştır. Modele göre yakıt türü benzin ya da dizel olabiliyor. Benzinli modellerde şanzıman 4 ileri otomatik iken dizelli modellerde şanzıman 6 ileri düzdür. Aracın saatte ulaştığı maksimum hız 178 kph’dır. 0 kilometreden 100 kilometreye 12.2 saniyede ulaşmaktadır. Buradan da aracın motorunun ne kadar güçlü olduğunu anlamak mümkündür. Araç şehir içi 100 kilometrede 8,3 litre yakıt tüketirken, şehir dışında 100 kilometrede 5,5 litre benzin tüketmektedir. Bu özelliği de oldukça ekonomiktir.

2014 Hyundai İX20 Genel Özellikleri içerisinde bahsedeceğimiz bir diğer özellik ise iç ve dış tasarımıdır. Oldukça iyi bir aydınlatma gücü olan farlar ile dinamik arka stop grubu oldukça şık bir görünüme sahiptir. Aracın içerisine 5 koltuk bulunmaktadır. Yani içerideki herkes çok rahat bir şekilde oturabilirler. Bu sayede insanlar yolculuk esnasında rahatsız olmazlar. Bu tarz özelliklere Hyundai tüm araçlarında dikkat etmektedir. İç kaplaması da oldukça iyi olan Hyundai İX20 tasarım açısından da oldukça iyi düzeydedir. Kısacası bir araçtan bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahiptir.

2014 Hyundai İX20 Resimleri

Yukarı