OtoSevdam.Com

Hyundai Yenilenmiş 2014 Sonata’yı Tanıttı

MY14 Hyundai Sonata
Hyundai şirketi Kuzey Amerika pazarı için 2014 yılında sedan “Sonata” yı yeniledi. Güney Koreli mühendislere göre otomobilde 50 den fazla yeni ve geliştirilmiş sistemle birlikte bazı görsel değişiklikler de mevcut.
MY14 Hyundai Sonata
Firmanın yaptığı açıklamaya göre yeni Sonata nın ABD fiyatı en alt donanımda 21.350 dolar iken en üst donanım da ise 28.650 dolar seviyelerini buluyor.
MY14 Hyundai Sonata
Orta boyutlu sedan yeni tasarımlı ızgara, 17 veya 18 inçlik farklı jantlar, yeniden işlenmiş arka tampon, LED arka farlar ve opsiyonel xenon ön farları bünyesinde barındırıyor. “SE” ve “Limited” modellerinin salonlarında deri direksiyon, 8 inçlik dokunmatik ekranı olan üçüncü nesil navigasyon sistemi, yeni müzik sistemi ve radyoyu yönetim bloğunun yeni renk süsü, arka görüntü kamerası, görüntüyü başkalaşmış cihazlar levhası dahil “SE” seçeneğinde karbon işlemeler ve “Limited” seçeneğinde havalandırmalı koltuk bulunuyor. Kuşkusuz bu yenilikler “GLS” aşamasının başlangıcında isteğe bağlı olacak.
MY14 Hyundai Sonata

“Hyundai Sonata” iyileştirilmiş süspansiyon ve geliştirilmiş ses ve titreşim yalıtımı dahil sürücüye yardım eden yeni elektronik sistem yerini aldı. 2.0T motorlu “SE” yüksek devirlerde öyle de kaba sesi olmayan gaz bırakma sistemine sahiptir.
MY14 Hyundai Sonata
Güç aktarmalarında herhangi bir değişiklik olmazken 190 BG olan 4-silindirli 2.4 litrelik atmosferli ve 274 hp olan 2.0 litrelik turbo motor bulunuyor. Her iki motor “Shifttronic” fonksiyonu olan 6-vitesli otomatik şanzıman ile birlikte çalışıyor. Motorların her ikisi 100 km mesafeye ortalama 8 litre yakıt tüketir. Yenilenmiş “Hyundai Sonata” nın Avrupa’da ne zaman satılacağı henüz belli değil.
MY14 Hyundai Sonata

Yukarı