OtoSevdam.Com

2014 Makyajlı Kasa Kia Optima Frankfurtta Tanıtıldı

2014-Makyajli-Kia-Optima-resimleri-www.otosevdam.com
Dünyanın en büyük otomobil fuarlarından bir tanesi olan ve tüm otomobil severlerin merak la beklediği 65. Uluslararası otomobil fuarı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Bu fuarda en fazla ilgi çeken firmalardan bir tanesi de güney körenin en büyük markalarından bir tanesi olan kia. Kianın en fazla beklenen modellerinden bir tanesi olan Optima da tanıtılan diğer Kia modellerinden bir tanesi idi.
Kia ailesine özgü “Kaplan burnu” tasarımını gözler önüne seren kia bu tasarımla modeline yeni bir yorum getirmiş gibi duruyor. 18 inç alaşımlı jantlar ise dış tasarımda en fazla dikkatleri çeken özelliklerinden bir tanesi. D segmenti olmasına rağmen belirgin ve sportif yapıda oluşu bu alanda iddaalı bir yapı sergiliyor.
İç tasarıma geldiğimizde geniş ve bir o kadar da konforlu bir yapı bizleri karşılıyor. Ön panele hız ve devir göstergesini ortasına sürüş bilgilerini gösteren led ekran sürüş keyfini arttırırken dikkatleri üzerine çeken bir yapıyada sahip. Üzerinde çok fazla multimedya seçenekleri bulunan 2014 yeni Kia Optima da usb, aux ve ipod girişleriyle kesintisiz müzik keyfi bulunuyor. Ayrıca bu multimedya özelliklerini direksiyon a konumlandırılan multimedya tuşları ile kontrolünü sağlamak da mümkün.
1.7 4 silindirli DOHC motor bulunan araç 136 ps güç üretebilmekte. 2014 yeni Kia Optima maksimum hızı olan 196 km hıza yaklaşık olarak 11.6 saniyede ulaşabiliyor. Aracın yakıt tüketimine bakacak olursak 100 km ye şehir içir 7.9 litre tüketen araç söz konusu şehirler arası olduğu vakit 4.9 litreye kadar düşebiliyor.
2014 yeni Kia Optima Güncel Fiyat Listesi (19.09.2013)
OPTIMA Otomatik 1.7 Dizel 136 PS 105.700 TL

Yukarı