OtoSevdam.Com

2014 MINI Tanıtıldı

2014-MINI-Cooper-05
Heyecanla beklenen MINI’ler de tasarım olarak çok fazla değişikliğin olmadığını ancak ilk bakışta daha büyüdüğünü görüyoruz. 99 mm uzamış, 44 mm genişlemiş, 7 mm yükselmiş. Aks mesafesi ise 44 mm artırılmış. Bu büyümenin neticesinde bagaj hacmi 211 litreye ulaşmış. Her model de biraz daha büyüyen MINI’ler bu boyutlar ile efsane MINI modelinden iyice uzaklaşsa da olmazsa olmaz retro çizgilerini hala korumakta.

Arabanın dış görünümünde her zamanki yuvarlak hatlarından taviz verilmeyen arabanın sadece arka stopların biraz daha büyüdüğü görülmekte.

İç mekan tasarımında yapısal bazı değişiklikler görülmekte, bu değişiklikleri standarda yaklaşma olarak da değerlendirebiliriz. Burada özellikle far kumandalarının ön panele alınması, orta konsoldaki şalter şeklindeki düğmelerin normal düğmelere dönüşmesini söyleyebiliriz. Ayrıca direksiyon simidi ve göstergelerde de revizeler bulunuyor.

Bu değişiklikler daha önce MINI kullanmamış birisi için iyileştirme olarak görünse de markanın kullanıcıları için retro havasından verdiği tavizler olarak yorumlanabilir.

Kaputun altında üç farklı motor seçeneği yer almakta. Cooper versiyonunda 1.5 litre hacimli, 3 silindirli, 136 beygir gücünde ve 230 Nm tork üretebilen motor seçeneği yer almakta. Cooper’ın dizel alternatifi olan Cooper D’de ise yine 1.5 litrelik 116 beygir gücünde ve 270 Nm tork üretebilen motor seçeneği yer almakta. Yeni MINI’lerin performans olarak en iyisi olan Cooper S’de ise 2.0 litrelik benzinli motor seçeneği yer almakta, bu motor seçeneği ile araba 192 beygir gücünde ve 300 Nm tork üretebiliyor.

Güncel MINI modellerinde de olduğu gibi 2014 MINI’ler de 6 ileri vitesli manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerine sahip olacaklar.

MINI yeni modellerinin satışa sunulacağı tarih ile ilgili tam bir bilgi vermede de önümüzdeki sene bahar aylarında satışa sunacağını açıkladı.

2014 Mini Cooper Resimleri


Kaynak: http://www.traraba.com/

Yukarı