OtoSevdam.Com

2014 MİTSUBİSHİ Asx Genel Özellikleri Ve Resimleri

2013-Mitsubishi-ASX-6
Japon teknolojisini üzerinde barındıran MİTSUBİSHİ ASX 2014 modeli yakıt tasarrufu ve güçlü motoru ile birçok kişinin vazgeçilmezi olmaya aday. MİTSUBİSHİ ASX tasarımında dört değişik element yer almakta. SUV aracının karakteri, aerodinamik yapı, enerjik tasarım ve yaya güvenliği. Araçta kullanılan MIVEC motor ekonomi ve performansı en ideal şekilde ayarlayarak yakıt tüketimi konusunda tasarruf elde edilmesini sağlar. 100 km’lik bir mesafede şehir içindeki yakıt tüketimi 7.4 litre iken şehir dışındaki yakıt tüketimi ise 4.9 litre civarında. Bu da kendi sınıfındaki birçok araçtan daha ekonomik yakıt tükettiğini gösterir.

MİTSUBİSHİ ASX 2014 modelinde kullanılan 1.8L DI-D motor, dizel araçlar içerisinde kullanılan en küçük sıkıştırma oranına sahip olan dizel motor olma özelliğine sahiptir. ASTC ile birleşen 4 çekiş denge kontrolü, en zorlu yol koşullarında mükemmel bir denge sağlar. Geniş sırtlı lastiklere ve 2670 mm’lik dingil aralığına sahip olan ASX yol tutuşu konusun üstün bir performans sağlamaktadır. Ayrıca kazayı engelleyecek olan ABS, EBD, BA, ASTC, HSA gibi aktif güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçta bulunan 7 SRS hava yastığı sayesinde de olası kazaların şiddeti en aza indirilmektedir.

MİTSUBİSHİ ASX 2014 modelinde iki farklı motor seçeneği bulunmaktadır. 1.6 litrelik benzinli motor 117 beygirlik bir güce ve 154 nm tork değerine sahiptir. 4×2 çekiş sistemi ile çalışan bu araçta 5 ileri vites bulunmaktadır. Bu aracın tükettiği ortalama yakıt ise 5.8 litre. 1.8 litrelik DI-D dizel motor ise 116 beygir güç üretmekte ve 300 nm tork değerine sahiptir. 4×4 çekiş sistemine sahip olan bu motorda ise 6 ileri vites bulunmaktadır. Bu motorun tükettiği yakıt ise ortalama 5.1 litre.

Her Mitsubishi modelinde olduğu gibi MİTSUBİSHİ ASX modelinde de şık tasarımlar ön plan çıkıyor. Özellikle önden arkaya uzanan keskin çizgiler ve aerodinamik yapı araca farklı bir hava katıyor. Bunun yanı sıra iç tasarım geniş ve ferah olması sürüş konforunu daha da artırıyor. Mitsubishi hayranları MİTSUBİSHİ ASX ile aradıklarını bulacaklar.

2014 MİTSUBİSHİ Asx Fotoğrafları

Yukarı