OtoSevdam.Com

Nissan’ın Yeni Hatcback Aracının İlk Fotoğrafı Yayınlandı

nissan hatcback
2014 yılında “Nissan” “Volkswagen Golf”, “Opel Astra” ve “C” kesiminin diğer modelleri ile rekabet edebilecek yeni hatcbacki sundu. Aracın nasıl adlandırılacağı şimdilik bilinmemektedir, fakat İngiliz yayınevi AutoExpress bu modelin ilk fotoğraflarını yayınladı.

Anlaşılan “Nissan” yeni modelini geçenlerde sunulan “Qashqai” nin tarzında yapacak. Hatcback’in güç üniteleri de bu krossoverden alınacak. O 115 beygir güç veren 1,2 litrelik motor ve 1,6 litrelik (150 hp) benzinli seçenekleri olacak. Ayrıca, 1,5 (110 hp) ve 1,6 litrelik (130 hp) dizel motorlar da olacak. 250 beygir güç veren motoru olan “Nismo” versiyonu da olacak ki böyle otomobiller Japonlara “gençlik” imajlarını güçlendirmek için gerekir.

Fakat yeni “Nissan” ın fiyat yönünden elverişli otomobil olacağına ümit etmek gerekmez. Muhtemelen, bu modelin fiyatı ucuz olmayacak. Çünkü o tüm modern yenilikleri üzerinde barındıracak. Araç her türlü kamera ve radarlar, otomatik fren ve yaya kontrol sistemlerini içerecek. Otomobilin sürücünün bilgisayar veya akıllı telefon ile ilişki kurma imkanı olacak. Örneğin, hareket rotasını evde belirlemek mümkün olacaktır ki bu da otomatik olarak otomobilin navigasyon sisteminde olacak.

Yukarı