OtoSevdam.Com

2014 Yeni Nissan Qashqai Resmi Olarak Tanıtıldı

Nissan-Qashqai-2014 logosu
Daha önce casus fotoğrafları ve Nissan firmasının servis ettiği kamuflajlı fotoğrafların ardından Nissan Qashqai resmi olarak tanıtıldı.
Nissan Qashqai’nin ikinci nesili olan araç yere biraz daha yakın ve daha geniş bir yapıya bürünmüş durumda. Tasarım olarak zarif yapıda bulunan araç crossover yapıya uygun bir şekilde yüksek sürüş pozisyonuna sahip.
2014 Nissan Qashqai yakın bir zamanda duyurusu yapılan Rogue ve X-Trail modellerine çok benzese de sportif ve estetik ön farlarıyla, büyük ve geniş stop lambalarıyla farklılığını ortaya koyuyor.
İç mekan tasarımı olarak kaliteyi arttırdıklarını belirten firma yetkilileri kullanıcılar için daha geniş ve daha ferah bir ortam hazırladıklarını belirttiler.

2014 Nissan Qashqai iki veya dört çeker seçenekleriyle satışa sunulacak. Bu güç aktarımı da manuel veya Xtronic otomatik şanzıman ile sağlanacak. Yakıt türü olarak ise iki benzinli ve iki dizel motor seçenekleri bulunan aracın giriş seviyesi motoru Renault ortak yapımı yeni 1.2 litre DIG-T olacak. 1.2 litre hacimli olmasına rağmen Nissan için özel olarak üretilen bu motor 115PS (113hp) güç ve 190 Nm tork üretiyor. Yakıt tüketimi olarak sadece önden çekişli ve 6 ileri manuel 100 kilometrede 5.6 litre olarak belirtilmiş. Bu verinin şehirlerarası tüketim olması muhtemel.
2014 Nissan Qashqai de bir dizi yeni güvenlik teknolojileri de bulunuyor. Çarpışma Önleyici, Sürücü Dikkat Desteği, Trafik İşaretleri Tanıma, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Hareketli Nesne Algılama, Uzun Far Desteği ve manevralarda büyük kolaylık sağlayacak Akıllı Park Yardımı sistemleriyle donatılmış olarak gelecek.
Japonya’nın en güçlü otomobil firmalarından bir tanesi olan Nissan’ın ülkemizde ve tüm dünyada oldukça beğenilen, yüksek satış rakamlarına ulaşan 2007 çıkışlı Nissan Qashqai’nin ardından 2014 yeni Nissan Qashqai’nin dünya pazarlarına sevkiyatı 2014 ocak ayında başlayacak.

2014 Yeni Nissan Qashqai Resimleri

2014 Nissan Qashqai İnceleme Ve Tanıtım Videosu

2014-yeni-nissan-qashqai-resimleri-www.otosevdam.com (2)
2014 Nissan Qashqai

Renault ve Nissan’ın ortak olarak ürettikleri 1.6 litrelik dizel motoru kullanan 2014 Nissan Qashqai son zamanlarda piyasalardaki en başarılı crossover olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Devrim niteliğindeki bu değişiklik sayesinde kötü günleri ardına bırakmayı başaran Nissan, bu konuda Renault’a ne kadar teşekkür etse azdır diyebiliriz.
Satış rakamlarında yaşadığı başarı da en önemli paylardan birisi de hiç kuşkusuz aracın tasarımı. Özellikle Türkiye’deki araç kullanıcılarının istediği özelliklere sahip olan bu tasarım, yerden yüksekliği ve büyük plastik ekler sayesinde SUV’a benzeyen tamponuyla oldukça ilgi çekici. Yerden yüksek olan ön kaput tasarımıyla güçlü bir görünüm kazanan 2014 Nissan Qashqai, dışarı doğru çıkıntılı olan arka stop lambaları ve lambaları çevreleyen keskin çizgiler ile kaslı bir görünüm kazanmış. Asi Şehirli sloganıyla satılan araç agresif görünümüyle bu ismini tam olarak hak ediyor. Arka camlarının yüksekliği ve üçgen arka kelebek camları da aracın görünümünü oldukça pekiştiriyor. Qashqai’nin en yakın rakibi olan 3008’den 3.8 cm daha kısa olması ve yerden 18 cm daha yüksek olmasıyla rakibinden daha kullanışlı bir tasarıma sahip. Bagaj hacminde ise sınıf ortalamalarından biraz düşük seviyede olan aracın bagaj hacmi 410 litre.
2014 Nissan Qashqai’nin sürücüyü oldukça saran kokpiti, gösterge tablosu ve kumanda sistemleri canlı ışıklarla zenginleştirilmiş. Ergonomik bir tasarıma sahip olan aracın iç yapısı sürücüye kolaylık sağlamakta. Gösterge tablosunun derinlik anlayışıyla tasarlanmış olması kullanıcılarına spor bir otomobil kullanıyormuş izlenimi vermektedir. Ayrıca geniş ve ferah iç kabini yolculara rahat bir ortam sunmakta. Panaromik cam tavanı ile ortam iyice ferahlamakta. Aracın içerisine ilk oturduğunuzda koltukların vücudu tamamen sarması ile konforlu ve rahat bir sürüşün haberini almaktasınız adeta. 2014 Nissan Qashqai’de bulunan navigasyon sistemi konumu itibariyle biraz problem çıkarıyor fakat gayet başarılı. Ancak araçtaki ses sistemi pek başarılı değil.

2014 Nissan Qashqai’nin motoruna baktığımızda karşımıza adeta uçak motoru çıkıyor. Rakibi olan araçların tümünün motorunu geride bırakmayı başarıyor. Aracın torku 320 Nm. Bu tork aracı kullanırken kendini hissettirmekte. 100 kilmetreye 10.3 saniyede çıkan araç 100 kilometrelik mesafede 5.6 litre yakıt tüketiyor. Bu konuda oldukça başarılı olan araç, bu değerler doğrultusunda motorunun ne kadar kaliteli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yukarı