OtoSevdam.Com

2014 Nissan Qashqai İnceleme Ve Tanıtım Videosu

2014-yeni-nissan-qashqai-resimleri-www.otosevdam.com (2)
2014 Nissan Qashqai

Renault ve Nissan’ın ortak olarak ürettikleri 1.6 litrelik dizel motoru kullanan 2014 Nissan Qashqai son zamanlarda piyasalardaki en başarılı crossover olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Devrim niteliğindeki bu değişiklik sayesinde kötü günleri ardına bırakmayı başaran Nissan, bu konuda Renault’a ne kadar teşekkür etse azdır diyebiliriz.
Satış rakamlarında yaşadığı başarı da en önemli paylardan birisi de hiç kuşkusuz aracın tasarımı. Özellikle Türkiye’deki araç kullanıcılarının istediği özelliklere sahip olan bu tasarım, yerden yüksekliği ve büyük plastik ekler sayesinde SUV’a benzeyen tamponuyla oldukça ilgi çekici. Yerden yüksek olan ön kaput tasarımıyla güçlü bir görünüm kazanan 2014 Nissan Qashqai, dışarı doğru çıkıntılı olan arka stop lambaları ve lambaları çevreleyen keskin çizgiler ile kaslı bir görünüm kazanmış. Asi Şehirli sloganıyla satılan araç agresif görünümüyle bu ismini tam olarak hak ediyor. Arka camlarının yüksekliği ve üçgen arka kelebek camları da aracın görünümünü oldukça pekiştiriyor. Qashqai’nin en yakın rakibi olan 3008’den 3.8 cm daha kısa olması ve yerden 18 cm daha yüksek olmasıyla rakibinden daha kullanışlı bir tasarıma sahip. Bagaj hacminde ise sınıf ortalamalarından biraz düşük seviyede olan aracın bagaj hacmi 410 litre.
2014 Nissan Qashqai’nin sürücüyü oldukça saran kokpiti, gösterge tablosu ve kumanda sistemleri canlı ışıklarla zenginleştirilmiş. Ergonomik bir tasarıma sahip olan aracın iç yapısı sürücüye kolaylık sağlamakta. Gösterge tablosunun derinlik anlayışıyla tasarlanmış olması kullanıcılarına spor bir otomobil kullanıyormuş izlenimi vermektedir. Ayrıca geniş ve ferah iç kabini yolculara rahat bir ortam sunmakta. Panaromik cam tavanı ile ortam iyice ferahlamakta. Aracın içerisine ilk oturduğunuzda koltukların vücudu tamamen sarması ile konforlu ve rahat bir sürüşün haberini almaktasınız adeta. 2014 Nissan Qashqai’de bulunan navigasyon sistemi konumu itibariyle biraz problem çıkarıyor fakat gayet başarılı. Ancak araçtaki ses sistemi pek başarılı değil.

2014 Nissan Qashqai’nin motoruna baktığımızda karşımıza adeta uçak motoru çıkıyor. Rakibi olan araçların tümünün motorunu geride bırakmayı başarıyor. Aracın torku 320 Nm. Bu tork aracı kullanırken kendini hissettirmekte. 100 kilmetreye 10.3 saniyede çıkan araç 100 kilometrelik mesafede 5.6 litre yakıt tüketiyor. Bu konuda oldukça başarılı olan araç, bu değerler doğrultusunda motorunun ne kadar kaliteli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yukarı