OtoSevdam.Com

2014 Yeni Nissan Qashqai Resmi Olarak Tanıtıldı

Nissan-Qashqai-2014 logosu
Daha önce casus fotoğrafları ve Nissan firmasının servis ettiği kamuflajlı fotoğrafların ardından Nissan Qashqai resmi olarak tanıtıldı.
Nissan Qashqai’nin ikinci nesili olan araç yere biraz daha yakın ve daha geniş bir yapıya bürünmüş durumda. Tasarım olarak zarif yapıda bulunan araç crossover yapıya uygun bir şekilde yüksek sürüş pozisyonuna sahip.
2014 Nissan Qashqai yakın bir zamanda duyurusu yapılan Rogue ve X-Trail modellerine çok benzese de sportif ve estetik ön farlarıyla, büyük ve geniş stop lambalarıyla farklılığını ortaya koyuyor.
İç mekan tasarımı olarak kaliteyi arttırdıklarını belirten firma yetkilileri kullanıcılar için daha geniş ve daha ferah bir ortam hazırladıklarını belirttiler.

2014 Nissan Qashqai iki veya dört çeker seçenekleriyle satışa sunulacak. Bu güç aktarımı da manuel veya Xtronic otomatik şanzıman ile sağlanacak. Yakıt türü olarak ise iki benzinli ve iki dizel motor seçenekleri bulunan aracın giriş seviyesi motoru Renault ortak yapımı yeni 1.2 litre DIG-T olacak. 1.2 litre hacimli olmasına rağmen Nissan için özel olarak üretilen bu motor 115PS (113hp) güç ve 190 Nm tork üretiyor. Yakıt tüketimi olarak sadece önden çekişli ve 6 ileri manuel 100 kilometrede 5.6 litre olarak belirtilmiş. Bu verinin şehirlerarası tüketim olması muhtemel.
2014 Nissan Qashqai de bir dizi yeni güvenlik teknolojileri de bulunuyor. Çarpışma Önleyici, Sürücü Dikkat Desteği, Trafik İşaretleri Tanıma, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Hareketli Nesne Algılama, Uzun Far Desteği ve manevralarda büyük kolaylık sağlayacak Akıllı Park Yardımı sistemleriyle donatılmış olarak gelecek.
Japonya’nın en güçlü otomobil firmalarından bir tanesi olan Nissan’ın ülkemizde ve tüm dünyada oldukça beğenilen, yüksek satış rakamlarına ulaşan 2007 çıkışlı Nissan Qashqai’nin ardından 2014 yeni Nissan Qashqai’nin dünya pazarlarına sevkiyatı 2014 ocak ayında başlayacak.

2014 Yeni Nissan Qashqai Resimleri

Yukarı