OtoSevdam.Com

2014 Fiat Doblo Panorama İnceleme Ve Tanıtım Videosu

Yeni-Doblo-Panaroma-2014-www.otosevdam.com (4)
2014 Fiat Doblo Panorama

Yeni binek aracı Panoroma ile müşterilerinin karşısına çıkan Fiat Doblo, önemli değişiklikleri ile piyasada lider marka olma yolunda adımlarını atmış gözüküyor. En önemli değişiklikleri iç mekanında yapan 2014 Fiat Doblo Panorama’nın kapısını açtığımızda büyük bir salon bizi karşılıyor. Salonun döşemeleri açık renk ve koltukları oldukça geniş. Sürücü koltuğuna oturduğunuz zaman ise kontrol panellerine ulaşım çok rahat. İç mekanın bu kadar rahat ve geniş olması Fiat’ın özellikle vurguladığı aile otomobili anlayışının bir eseri. Araçtaki görüş açısının ferahlığı, yüksek tavan sayesinde oluşan rahatlık, yolcu koltukları arasındaki mesafe, arka koltukların genişliği tam bir SUV aracı tarzında düşünülmüş ve dizayn edilmiş. 2014 Fiat Doblo Panorama’nın sürücü koltuğuna oturup kapıyı kapattığınızda genişliği daha iyi anlamaktasınız. Aracın gösterge panelindeki hız, devir, yakıt ve hararet imgeleri turuncu renkte ışıklandırılmış.Bunların yanı sıra araçta Türkçe bir yol bilgisayarı da bulunmakta.
Aracın direksiyonuna göz attığımızda karşımıza Blue&Me müzik sistemi fonksiyonları çıkmakta. Deri direksiyon hissi veren ve oldukça başarılı bir tasarıma sahip olan direksiyon aynı zamanda yükseklik ve derinlik ayarlı. Direksiyonun arkasında hız sabitleyici bir kol da mevcut. Düz vitesli bir otomobil olmasına rağmen doğru viteslerde aracınızı istediğiniz hızlarda sabitleme imkanına sahipsiniz. Bu durum özellikle uzun yolculuklarda sürücülere oldukça yardımcı olmaktadır.

2014 Fiat Doblo Panorama, 1598 cc lik bir motor hacmine sahip.Bu sayede 105 beygirlik bir güç üreten aracın torku ise 290 Nm’dir. Aracın kullandığı yakıt ise Euro Dizel. Araç 0 kilometreden 100 kilometre hıza 13.4 saniyede çıkmaktadır. Önden çekişli olan araç 6 ileri vites şanzımana sahiptir. 110 kilometre hızdan sonra 6 vites olmasının avantajıyla yakıt tüketimi 3.7 lt/100 km ortalamalarına düşmektedir. Aracın normal bir kullanımda şehir içi yakıt tüketimi 6.7 lt, şehirlerarası yakıt tüketimi 4.7 lt ve karma kullanımda ise 5.5 lt/100 km olarak ölçülmüş. Güvenlik donanımı konusunda da oldukça zengin olan 2013 Fiat Doblo Panorama, standart sunulan ABS ve EBD, opsiyonel sunulan ESP- ASR- Hillholder, sürücü ve yolcu hava yastığı bulundurmaktadır. Euro NCAP testlerinden araç bu konumu itibariyle güvenli bir otomobil statüsünde.

Yukarı