OtoSevdam.Com

2014 Yeni Peugeot 308 Frankfurtta Tanıtıldı

2014-Yeni-Peugeot-308-www.otosevdam.com
65. Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarında en geniş alanlardan birine sahip olan ünlü Fransız Otomobil firması Peugeot 2014 yeni Peugeot 308 i tanıttı.
Dış taşırım da daha sade olan ancak bir o kadar da sınıfına göre Premium olan araç eski modellerine göre daha farklı tasarım anlayışına sahip durumda. İnce uzun farları biraz kısalıp biraz da genişleyerek uzakduğulu görünümünden Avrupalı bir hal almış durumda. Ön ızgara biraz daha küçültülerek sadelik anlayışını korumayı başarmış durumda. Her ne kadar araç modellerini birbirine benzetmek yanlış olsa da biz yeni 308 in arka kısmını Volkswagen golf e benzettik. Tasarım olarak teskin çizgilerden uzaklaşan yeni 308 sadeleşirken hatlarını da ovalleştirmiş gözüküyor.
Araç da bizi en çok etkileyen kıs mı ise iç tasarım oluyor. Racing direksiyon simidi ilk etapda gözünüze çarpan yanı oluyor. Multimedya tuşlarını üzerinde barındıran direksiyon kullanım konforunu arttıracak gibi gözüküyor. Aracın göstergeleri biraz daha ileri uzatılarak sürüş dinamiği arttırılmayı hedeflenmiş. Dış tasarımda ki sadelik aracın iç göğüs kısmını da etkilemiş. Zira araç göğsünde ki tuşların azlığı gözlerden kaçmıyor. Onun yerine ise dokunmatik özellikli multimedya ekranı diğer mekanik tuş kombinasyonlarının yerini almış gibi görünüyor.
Araç da bu özelliklerin yanı sıra bir çok yeni teknolojiler de bulunmuyor değil. Bunlardan bazıları; Ölü Nokta Gözetimi, Aktif Hız Sabitleyici, Çarpışma Riski Alarmı ve Otomatik Acil Fren gibi özellikler oluyor.
2014 yeni Peugeot 308 Fransanın Sochaux kentinde seri üretime geçirilecekken 12 eylül 2014 tarihin de ise Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Yukarı