OtoSevdam.Com

2014 Peugeot 508 İnceleme Ve Tanıtım Videosu

2014-peugeot-508-www.otosevdam.com (2)
2014 Peugeot 508

Yeni nesil teknolojileri işçilik ve malzeme kalitesiyle birleştiren Peugeot şirketi güçlü bir tasarımla yenilediği 2014 Peugeot 508’leri piyasaya sürdü. Duru ve göze çarpan tasarımı ile çok heybetli bir görünüme sahip olan yeni 5082ler yeni ızgaraları ve teknolojik görünümdeki farları ile daha önceki modellerinden oldukça farklı durmakta. Bu farklılığın en büyük nedeni LED destekli olan farları hiç kuşkusuz. Araca eklenen ve şık bir tasarıma sahip olan kromajlar kendine özgü bir görünüme sahip. Aracın arka tarafına doğru gittiğimizde sadelik daha da belirginleşmekte ve sınıfının ağırlığına uygun bi hal almakta. 2014 Peugeot 508 rakipleri olan Mondeo’dan 6 cm daha kısa, Passat’tan ise 2.3 cm daha uzun. Bagaj hacmine baktığımızda ise ortalamanın çok üzerinde ve tam 545 litre.

2014 Peugeot 508’in içine girdiğinizde araçta kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliğin düzgünlüğü resmen gözleri kamaştırıyor. Aracın içerisinde oldukça büyüleyici ve şık bir ambians bulunmakta. Aracın içerisinde hiçbir ergonomi sorunu görmeniz mümkün değil. Bütün aksamlar en uygun pozisyonunda yerleştirilmiş ve görüntüyü bozacak kullanımı zorlaştıracak hiçbir parça eklenmemiş. Bu sayede kullanılan malzemenin yapısı ve kalitesi rakiplerinin çoğunu geçmiş gözükmekte. Aracın içerisinde ayrıca bol sayıda eşya gözü bulunmakta. 2014 Peugeot 508’de bulunan birçok özellik adeta aracı bir Premium araç haline büründürmektedir. Bu özelliklerden bazıları şunlardır: Xenon farlar, dört bölgeli klima, elektronik park freni, deri koltuklar, viraj aydınlatmaları vb.

Start-Stop özelliği de bulunan araç bu sayede olabilecek en ekonomik yakıt tüketimini sağlamakta. Hatta bu yakıt değerleri bazen inanılması güç rakamlara çıkmaktadır. Boyutlarının büyüklüğüne rağmen araç test sürüşlerinde 6.0 lt/100 km değerleine ulaşmayı başarmaktadır. Araç 0 kilometreden 100 kilometre hıza 11.9 saniyede ulaşıyor. Aracın vites değişimleri hem manuel olarak hem de direksiyon simidi üzerindeki butonlardan yapılabilmekte.
2014 Pugeot 508 çok iyi bir yalıtıma sahip. Aracın içerisindeyken çok yüksek hızlar hariç herhangi bir motor veya yol sesi duymanız neredeyse imkansız halde. Ayrıca aracın fren performansı da oldukça iyi düzeylerde. Bagaj hacmi ve diz mesafesi olarak çok iyi boyutlar sunan araç bir aile arabasından beklenilecek her şeye sahip.

Yukarı