OtoSevdam.Com

2014 Renault Megane Hb İnceleme Ve Tanıtım Yazısı

2014-renault-megane-resimleri-www.otosevdam.com (2)
2014 Renault Megane Hb
Ülkemizde en çok tutulan otomobillerden birisi de Renault Megane’dir. Daha önceki modellerine göre görsel açıdan da, kalite açısından da donanım açısından da çok gelişen araç, son tasarımıyla birlikte kullanıcılarından tam not almayı başardı. Yeni tasarım çizgilerinin oldukça güzel olmasına rağmen hala mükemmel sayılabilecek bir seviyede değil. Rakiplerine göre mücadele de biraz geri kalan Renault Megane Hb buna rağmen eskisinden çok daha iyi seviyelerde. Tüm modellerinde aynı panel ve aynı kalite seviyesine sahip olan 2014 Renault Megane Hb serisi bir aile aracından beklenen her şeyi karşılamaya yeterli bir seviyede gözüküyor.
Sert süspansiyonlara sahip olan araç sportif bir sürüş karakteri gösterirken, 5 kapılı Megane Hb beklentilerinde üzerinde bir sürüş performansı göstermekte. Uzun yolda araç şoförüne çok yardımcı olacak bu sürüş özellikleri setlik ve iyi ayarlanmış süspansiyonları, yeterli bir koltuk ve direksiyon ayarlarıyla çok iyi bir sürüş imkanı sunmaktadır. 1.5 dCi motor seçeneği performans açısından çok iyi bir izlenim bırakmasa da bir aile aracından beklenen her şeyi karşılamakta. Aracın kabini seslerden iyi bir şekilde yalıtılmış ve bu sayede dışarıdan gelen sesler sürüş konforunu etkilemiyor.
Sınıfına göre oldukça iyi sürüş özelliklerine sahip olan 2014 Renault Megane Hb, bozuk yollarda bu özelliğini kaybetmeye meyilli gözüküyor. Sert yüzeylerde rahatlık ve yumuşaklık hissini kaybettiren araç, süspansiyonunun iyi olmasına rağmen sert karakterli olması dolayısıyla konfor seviyesini azaltıyor.

Güvenlik olarak çok iyi seviyelerde olan araç EuroNCAP çarpışma testinden 5 yıldız almayı başarmıştır. 372 litrelik bagaj hacmiyle de beklentileri karşılamayı başarıyor. Ortalama yakıt tüketimine baktığımızda 2014 Renault Megane Hb’nin rakiplerine göre daha tercih edilebilir bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz. Şehit içi 100 kilometrede 4.8 litre, şehir dışı 3.6 litre ve karma olarak 4 litre ortalama yakıt tüketimine sahip olan araç bu açıdan oldukça ekonomik bir profil çizmekte.

Yukarı