OtoSevdam.Com

2014 Tata Xenon Genel Özellikleri Ve Resimleri

TATA Xenon 2014 (4)

TATA Xenon 2014 modeli; etkileyici görünümü, sağlam ve dayanıklı yapısı ile yollarda güvenli bir şekilde ilerlemenizi sağlar. Yapmakta zorlandığınız en ağır işleri bile sizin yerinize kolay bir şekilde yapar. Modern çizgileri, geliştirilmiş yeni motoru, yeni tasarımları ile iç mekânın daha konforlu ve rahat olması, direksiyon hâkimiyetinin daha da artırılması ve araç hâkimiyetinin daha kolay olması gerek şehir içi gerekse de şehir dışı kullanımlarda aracı en ideal seçimlerden biri haline getiriyor.

TATA Xenon 2014 modelinin performansı sizi aracın tutkunu haline getirecek. Yeni gücünü doğadan alan TATA Xenon 2014 modelinde 4 silindirli ve 140 HP’lik bir güç üreten bir motor bulunuyor. Bu sıra dışı güç sizi heyecanlandırmaya yetecek ve aracın vahşi doğasında kaybolacaksınız.

TATA Xenon 2014 modelinde kullanılan Common Rail Dizel teknolojisi yakıt tüketimini minimuna indirmeye yetiyor. Bu teknoloji sayesinde ayrıca araç hangi hız aralığında olursa olsun maksimun verimin alınması sağlanır ve aracın motor sesi neredeyse hiç duyulmaz. Bu yeni teknoloji motor sayesinde aracın şehir içi yakıt tüketimi 13.1 litre. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 8.7 litre. TATA Xenon 2014 modelinde 65 litre yakıt deposu bulunduğu için gerek uzun yollarda gerekse de kısa yollarda çok fazla sıkıntı yaşanmıyor.

TATA Xenon 2014 modelinde darbeyi emen şasi ve kasa tasarımı sayesinde yolcunun güvenliği maksimuna çıkartılıyor. Ayıca yan kapıda bulunan barlar sayesinde de yandan darbelere karşıda yolcu korunmuş olunuyor.

Süspansiyonlarda kullanılan torsiyon barlı çift wishbone yaprak makaslı arka süspansiyonlar sayesinde maksimun yükleme sağlanıyor. Aracın net ağırlığı 1950 kg. Buna ek olarak araca 1 tonluk yükleme yapılabiliyor. Bu sayede de istenilen eşyalar rahat bir şekilde taşınabiliyor.

TATA Xenon 2014 modeli yükleme altında bile düşük dönüş yarıçapı ile gerek dar yerlerde gerekse de kalabalık alanlarda direksiyon hâkimiyeti ve manevra yeteneği ile sizi şaşırtacak. Ayrıca süspansiyonlardan gelen güç sayesinde yol tutuşu da maksimuna çıkartılarak daha rahat ve güvenli bir yolculuk sunuluyor. Yeni tasarımı ile TATA Xenon 2014 modeli sizi cezbetmeye yetecek.

2014 Tata Xenon Fotoğrafları

Yukarı