OtoSevdam.Com

2014 Yeni Toyota Corolla Ön İnceleme Yazısı

2014_toyota_corolla_sedan_www.otosevdam.com (2)
2014 Yeni Toyota Corolla

Toyota severlerin merakla beklediği 2013 Yeni Toyota Corolla bayilerde satılmaya başlandı. 1966 yılından beri süre Corolla markası ülkemizde de Sakarya fabrikamızda üretilerek yeni özellikleri ile karşımızda. Araca ilk bakışta tarzının değiştiğini fark etmek mümkün. Eskiye nazaran daha keskin çizgilerle tasarlanan 2014 Yeni Toyota Corolla, daha modern ve şık bir görünüme bürünmüş. Tasarım olarak yalınlığa ve keskinliğe dikkat eden firma bu doğrultuda aracın ızgaralarını güçlü ve dinamik yapmış.
2014 Yeni Toyota Corolla eski modellerine nazaran boyut olarak biraz daha büyümüş. Aslına bakılırsa bir üst segmentine rakip olabilecek boyutlara ulaşan araç yolcular için olabildiğinde geniş bir alan sunmaktadır. Araç içerisi ne kadar geniş olursa yolcu ve sürücü konforu da o kadar üst düzeye çıkmaktadır. Aracın arka koltuğunda oturacak kişiler için aracın büyük ve geniş olması çok iyi olmuş. Genişliğinin yanı sıra araç içerisine bindiğinizde kaliteden de hiçbir şekilde ödün verilmediğini görüyorsunuz. Aracın dış tasarımında tercih edilen keskin çizgiler iç tasarımda da kendini fark ettiriyor. Bu sert çizgiler yumuşak malzemeler ile çok hoş bir uyum içinde. Aracın içerisinde kullanılan malzemeler kaliteli olmakla birlikte işçilik oranı da çok iyi seviyelerde. Aracın arka kısmında oturan bir kişi için uzatılabilen diz seviyesi bu sınıfın en iyisi olmaya aday. Araç içerisinde bulunan küçük cepler ve ayrıntılar ise ilk bakışta aracın iç dizaynında fark edilebilen noktalardan biri. Aracın bagaj genişliği ve hacmine baktığımızda ise yine sınıfının standartlarında olduğunu görmekteyiz.
2014 Yeni Toyota Corolla’nın ön konsoluna baktığımızda buralarda bulunan sert çizgiler fazla belli olmakta ve bu görünüm insanı cezb etmektedir. Deri kaplamaya sahip direksiyonun üzerinde kontrol tuşları bulunmakta ve bu da daha rahat bir sürüş zevki sunmaktadır. Gösterge panelinin içi mavi iç aydınlatma ile rahat görülebilmekte ve güvenli bir sürüş yaşamaktadır. Göstergelerde ayrıca shift lambası eklenmiştir ve bu lamba sürücülere vites atma konusunda oldukça yardımcı olmaktadır.
2014 Yeni Toyota Corolla ile piyasalarda rekabet iyice artacağa benziyor. Bu durum is artık otomobil firmalarının müşterilerinin isteklerine daha hızlı cevap vermesini ve müşterilerin istekleri doğrultusunda araçlarını şekillendirecekleri anlamına gelmektedir.

Yukarı