OtoSevdam.Com

2014 Toyota Yaris Hybrid Genel Özellikleri Ve Resimleri

TOYOTA YarisHybrid 2014 jantlar
TOYOTA YarisHybrid 2014, Hybrid Synergy Drive güç aktarımının küçültülmesi sayesinde geniş ve daha konforlu bir alan sunar. Otomobilinizdeki iken rahatça arkanıza yaslanarak yolculuğunuzun tadını çıkartabilirsiniz. Yaris, çevik ve bir o kadarda manevra yeteneği yüksek olan bir araçtır.

TOYOTA Yaris Hybrid aracında sürücülere sürüş keyfi garantisi sunuluyor. Yaris motorlarının hepsi atik ve kullanışlıdır. Yakıt ekonomisi, daha az salım ve daha düşük çalışma maliyetleri sağlar. Yaris aracında kullanılan teknoloji sayesinde performanstan ödün verilmeden en düşük yakıt tüketimi sağlanır. Elektrik modunda iken ise neredeyse hiç ses çıkartmayan bir araç görünümüne bürünür.

TOYOTA YarisHybrid 2014 aracı için tasarlanmış olan akıllıca iç tasarımlar ve ince dokunuşlar araca ayrı bir hava katıyor. Deri kaplı iç döşemeler, krom ve gümüş kaplamalar aracın göz alıcı olmasını sağlıyor. Tüm bu özellikler birleşince de ortaya keyifli ve konforlu bir yolculuk çıkıyor. Yenilenen tasarım ile aracın daha şık ve sportif görünmesi sağlanıyor.

Şıklığı ve tasarımı ile göze batan Yaris aynı etkiyi motor kısmında da başarıyor. Araçta kullanılan 1497 cc hacmindeki motor 100 beygirlik bir güç üretiyor. Bu gücün yola aktardığı hız ise saatte 165 km/h. Aracın 0 km/h’den 100 km/h’ye çıkma süresi ise sadece 11.8 saniye. Tüm bu özellikler ise gerek şehir için gerekse de şehir dışı kullanımlar için yeterli oluyor.

TOYOTA YarisHybrid 2014 modelinde en çok göze çarpan detay ise yakıt tüketimi. Elektrik teknolojisini de kullanan araç neredeyse hiç yakmıyor. Sadece kendi sınıfı değil diğer sınıflardaki araçlarla da karşılaştırıldığı zaman yakıt tüketimi konusunda arada büyük farklılıkların olduğu görülüyor. 100 km’lik bir mesafede şehir içinde tüketilen yakıt ortalama 3.4 litre. Bu oran şehir dışı kullanımlarda ise 3.7 litreye çıkıyor. Araçtaki 36 litrelik yakıt deposu ile 1000 km’lik bir yol hiç zorlanılmadan gidilebiliyor.

Son yıllarda üretilen en ekonomik yakıt tüketimi yapan araçlardan bir tanesi olmaya başaran TOYOTA Yaris Hybrid kısa sürede birçok kişinin vazgeçilmezi olmayı başaracak. Yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi bu aracın vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor.

2014 Toyota Yaris Hybrid Fotoğrafları

Yukarı