OtoSevdam.Com

2014 Volkswagen Polo İnceleme Yazısı

2014-Volkswagen-Polo-www.otosevdam.com
2014 Volkswagen Polo

En büyük otomobil markalarından biri olan Alman markası Volkswagen yeni bir tasarımla hazırladığı küçük sınıf aracı Polo’yu tanıttı. 2014 Volkswagen Polo’ya ilk baktığımızda dikkatimizi çeken şey aracın modernleşen çizgileri oluyor. Atletik bir görünüme kavuşan Polo, güncellenen arka lambaları ile göz kamaştırıyor. Aracın ön farları ve ön ızgarasına eklenmiş olan sis farları da güçlü bir görünüm katıyor. Ayrıca opsiyonel olarak sunulmakta olan bu sis farları araca görünüm katkısının yanı sıra kötü hava koşullarında can güvenliğine önemli ölçüde katkı sağlamakta. 2014 Volkswagen Polo’da bulunan stop farları da çok iddialı bir tasarıma sahip ve bu sayede tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.
Aracın içine göz attığımızda, her araçta standart olarak sunulan elektrikli ısıtmalı ve ayarlanabilir aynalar kullanım açısından kolaylık sağladığı görülmekte. Orta konsolda kullanıcılar için büyük kolaylıklar düşünülmüş ve aynı anda tüm öğelere ulaşımın sağlanması amaçlanmış. 2014 Volkswagen Polo’da sunulan RCD 310 radyo-CD-MP3 çalar sayesinde müzik dinlemek artık daha eğlenceli bir hal alacak. 6 adet hoparlörü bulunan araç ses kalitesini de yüksek tutmayı başarmış. Birçok ses aygıtınızı Polo’da bulunan Aux-In sayesinde aracınıza bağlayabileceksiniz. Araçta opsiyonel olarak sunulmakta olan RNS 310 radyo-CD-MP3 çalar ve navigasyon aleti 5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip ve bu ekran dokunmatik olarak çalışmakta.
Polo’nun arka tamponuna entegreedilen park sensörleri, aracınız hareket halindeyken arkadaki araçları kontrol etmenizi daha kolay bir hale getirirken, park edeceğiniz zaman ise bu manevralarınızı daha kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olmakta. Park etmeye çalışırken aracınıza yaklaşan nesneleri yakınlık derecesine göre size sinyal ile bildiren sensorünüz bu sayede sizi en güzel şekilde uyarmakta ve yönlendirmektedir. Bunlara ek olarak müzik sistemi ekranınızda nesneye olan uzaklığınız karikatürize edilerek daha kolay bir şekilde görsel park desteği sağlanmış olur.
Araç 5 farklı motor seçeneği ile satışa sunulmakta. Bu motorlarda 1.2 litre ve 1.4 litre benzinli motorlar görev almakta. Dizel olarak ise 1.2 litre ve 1.6 litre TDI ve yine 1.2 litre TDI Bluemotion motor seçeneği bulunmaktadır.

Yukarı