OtoSevdam.Com

Peugeot Coupe 406 Özellikler Ve Resimleri


Sponsorlu Bağlantılar

Peugeot Coupe 406 (2)
Peugeot 406’nın felsefesi; “eğer güzel olmazsa, bir Coupe de olamaz”dı. 50’lerden 90’lı yıllara kadar Peugeot; kendisini, firmaya daha önce harika modeller tasarlamış Pininfarina’nın ellerine bırakmıştı. Bu otomobillerin arasında en alası 1997′ de ortaya çıkmış olan 406’ydı.

Akıcı hatlarla bezeli tasarım aracın iç ve dış görünümüne rahatlık hissi ve seçkin bir hava katıyordu. 2 kapılı bir Coupe olmasına rağmen spor bir otomobil olmaması, yaydığı seçkin havayı koruyordu.
Fransa’daki yerli modeli sıralı 4 silindirli 2.2L bir motor barındırırken, Japonya’daki modeli sadece otomatik şanzımanlı 3.0L V6 bir motorla satışa sunuluyordu. 2003’te ön kısım değiştirilerek yeni 407’nin hatlarına uyan geniş ağızlı bir tampon yerleştirildi.
406, Peugeot’nun karakterini yansıtan üst-orta sınıf bir binek otomobildir, ihtişamı oturaklı saygınlığı ile birleşiyordu. Yolda eşsiz bir dayanıklılık örneği gösteriyordu. Yüksek hızlardaki dengesi ise aracın bir diğer albenisiydi.

406’da birleşen bu özellikleri Paris’in gecelerine uyumlu bir havadaydı. Gerektiğinde 2 kapılı bir binek gibi 4 kişinin seyahat etmesine ve uzun yolculuklar için geniş bagaj hacmine olanak sağlıyordu. Kolayca bir keyif aracına dönüşse de, bond çantalı iş adamları tarafından kullanıldığında da abes görünmeyen bir yapıya sahiptir.
Otomobilin güzelliği onun savurganlığında yatar; işlevselliğe olan düşkünlüğü ve arka koltuklarındaki geniş alan klasik bir Coupe’den beklenmez.

Peugeot Coupe 406 ResimleriKategori: Peugeot
Peugeot Coupe 406 Özellikler Ve Resimleri sözleri

Benzer Konular

Peugeot 208 Urb Konsept Tanıtıldı

Peugeot Brezilya da düzenlenen Sao Paulo Motor Show’da iki yeni konsept otomobilini tanıttı. Bu yeni modellerden bir tanesi olan 208...

Peugeot 208 GTi 30th Anniversary Limited Sürümü

Peugeot 208 GTi, belirli bir modelin 30. yıldönümü açıkladı. Makinenin 208 hp ve 300 Nm tork geliştiren Euro 6 uyumlu...

Peugeot 508 Makyaj Operasyonuna Uğradı

Yeni 508 selefinden daha yüksek kalitede bir görünüme sahiptir. Yeni bir alt ızgara, yeniden tasarlanmış LED farlar ve düz bir...

Konu Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz


Yukarı